< Motocross DM skydes i gang i Randers
24.04.2018

Deltagerliste til EKS-Brand DM MX i Randers


Det er en potent deltagerliste der er til årets første afdeling af EKS-Brand DM motocross i Randers på lørdag.

Deltagerliste MX1

Nr

Navn

Klub

Sponsor

11

Stefan Bech

Aarhus Motor Klub

Easymx

14

Michael Bramming Østergaard

Randers Motor Sport

Filten Racing Yamaha

23

Simon Wulff Sørensen

Randers Motor Sport

RGS Suzuki Schneider Racing

32

Andreas Övgård

Udenlandsk klub

 

49

Anton Wallsten

Udenlandsk klub

MC Sport Racing Team

79

Jim Bødker Sørensen

Aarhus Motor Klub

MX-Shop

87

Kim Ostenfeld Sørensen

Aalborg Motor Klub

AMX RACING TEAM

98

Jonas Laursen

Silkeborg Motor Sport

EasyMx

143

Sam Korneliussen

Hjørring Motor Sport

Kawasaki Danmark

148

Tobias Eklund

Udenlandsk klub

Motostar racing

172

Kristian Kleiner Rasmussen

Fyens Motor Sport

MX-Shop Racing Team

184

Dima Schmidt

Børkop Motor Sport

MX-LIFE.DK

188

Tim Olsson

Udenlandsk klub

Motostar Racing

196

Steffan Schøler Johannsen

Vestjysk Motocross Club

FastHouse USA / SSJ196 MX & Træning

211

Rasmus Sjöberg

Udenlandsk klub

 

228

Erik Sig

Holstebro Moto Cross Club

Team East Racing

272

Dennis Jensen

Holstebro Moto Cross Club

Team DKJ Racing

275

Andreas Kristensen Falden

Hedelands Motorklub

 

315

Rasmus Lynggaard

Morsø Motocross Klub

Yamaha

334

Mathias Gryning

Næstved Motor Klub

Westside Racing Team / Au2parts

377

Nichlas Bjerregaard

Aalborg Motor Klub

FILTEN RACING TEAM YAMAHA

412

Frederik Goul Jensen

Holstebro Moto Cross Club

JØ Racing Honda

433

Calle Björck

Udenlandsk klub

AbsolutMx

508

Nicolaj Thorup Damsgaard

Holstebro Moto Cross Club

Sjøholm MC

532

Ricky Renner

Randers Motor Sport

Filten Racing Yamaha

535

Benjamin Strate

Næstved Motor Klub

GG Racing team

573

Eddie Holmkvist

Udenlandsk klub

CLEANDRINK

577

Anders Wonsbeck

Børkop Motor Sport

MX-LIFE.DK

613

Martin Peter Arvid Poulsen

Næstved Motor Klub

MP Racing

668

Rasmus Johansen

Motorcykel Clubben Svendborg

Kaduuz Racing Suzuki

677

Adam Sundin

Udenlandsk klub

 

694

Rasmus Brandenborg

Aarhus Motor Klub

MX-LIFE

724

Nikolej Vels

Aarhus Motor Klub

 

857

Billy Görtz

Udenlandsk klub

 

882

Jesper Kristensen

Randers Motor Sport

JK882racing

887

Mark Ostenfeld Sørensen

Han Herred Motorklub

EasyMx

Deltagerliste MX2

Nr

Navn

Klub

Sponsor

4

Tonni Andersen

Motorcykel Clubben Svendborg

AMX RACING TEAM

13

Birk Kibernic Christensen

Næstved Motor Klub

FILTEN RACING

21

Mathias Birkemose Jørgensen

Hedelands Motorklub

GG Racing Team

58

Lucas Sandbye Ankjær

Frederiksborg Amts Motorklub

JØ HONDA - Osetbikes Racing

60

Frederik Højris

Næstved Motor Klub

Wsr/ JG Stillads

93

Victor Rohrberg

Slagelse Motocross

F.i Motocykler/Sørby vvs.

95

Nikolaj Peter Elmose

Randers Motor Sport

Team Bille MC

99

Peter Lykke

Vestjysk Motocross Club Korskro MX

Team Lykke-CCE MX-STORE

107

Daniel Wozniak

Motorcykel Clubben Svendborg

Wozniak MX Racing Team

124

Mathias Tang Christensen

Hedelands Motorklub

JØ Honda Racing

131

Line Dam

Randers Motor Sport

Harry Motor / Honda DK.

133

Emil Juul Skovlund Knudsen

Hjørring Motor Sport

TEAM SPENK

151

Marcus Vendelbo

Aarhus Motor Klub

West side Racing

158

Andreas Winberg Jørgensen

Randers Motor Sport

Tørring Mx

173

Jakob Kjær Nielsen

Morsø Motocross Klub

Villadsen Mx - KTM Scandinavia

195

Felix Nilsson

Udenlandsk klub

KTM JE68

204

Thomas Feddersen

Kolding Motocross Klub

OC-RACING TEAM

250

Mathias Hansen

Børkop Motor Sport

Team Westside Racing

272

Henrik Meling

Udenlandsk klub

 

298

Nicklas Haagensen

Randers Motor Sport

TEAM EAST RACING

340

Oliver Emil Kanstrup

Frederiksborg Amts Motorklub

Jø Honda racing

356

Magnus Smith

Frederiksborg Amts Motorklub

Yamaha/Wozniak Racing Team

365

Nikolaj Skovgaard Christensen

Næstved Motor Klub

JTX MX Racing Team

371

Andreas Møller

Han Herred Motorklub

MX-SHOP RACING TEAM

403

Bastian Bøgh Damm

Vestjysk Motocross Club Korskro MX

Gebben Van Venrooy Kawasaki Racing

404

Frederik Langagergaard

Hjørring Motor Sport

AMX Racing Team

409

Simon Esbjörnsson

Udenlandsk klub

 

428

Andreas Hansen

Hjørring Motor Sport

Westside Racing

434

Oliver Nielsen

Holstebro Moto Cross Club

Severinsen Racing

435

Jonas Alex Branick Olsen

Frederiksborg Amts Motorklub

Kaduuz Racing

444

Kenneth Kaalund

Aalborg Motor Klub

Easy-Mx

454

Thomas Rasmussen

Kolding Motocross Klub

Kaduuz Racing

465

Nikolai Viberg

Han Herred Motorklub

Fog Crosscenter

475

Oliver Olsen

Næstved Motor Klub

Team Westside Racing

504

Rasmus Andersson

Udenlandsk klub

Bloms mx racing

522

Søren Rasmussen

Kolding Motocross Klub

Kajs MC

525

Rasmus Lykke

Vestjysk Motocross Club Korskro MX

Team Lykke CCE MX-STORE

544

Lasse Rose

Broby Motocross Klub

MX-SHOP

547

Jacob Leonhard

Vestjysk Motocross Club Korskro MX

Leonhard Racing

578

Alexander Danielsen

Næstved Motor Klub

GG-Racing team

673

Oliver Parnestål

Udenlandsk klub

Je68

796

Fredrik Theorell

Udenlandsk klub

MC Sport Racing Team

917

Kennet Hvam

Randers Motor Sport

Team East Racing - Easymx

959

Mike Underbjerg Lauritsen

Børkop Motor Sport

Filten Racing Team

Deltagerliste U18 125cc

Nr

Navn

Klub

Sponsor

18

Marcus Rene Petersen

Fyens Motor Sport

Marcusracing

38

Jonathan F. R. Jensen

Holstebro Moto Cross Club

 

80

Philip Jürgensen

Sønderborg Motor Club

Sjøholm Racing Team

100

Niclas Jensen

Motorcykel Clubben Svendborg

 

137

Jonathan Kruse Petersen

Frederiksborg Amts Motorklub

Team Petersen

144

Martin Dahlgaard

Morsø Motocross Klub

A-Racing.dk

154

Filip Henriksen Legaard

Næstved Motor Klub

Team Legaard

156

Jonas Øriis Bjerrum

Svebølle Motocross Klub

Team Spirit

168

Jonas Lund Rasmussen

Sønderborg Motor Club

Westside Racing

187

Kasper Dehnhardt

Næstved Motor Klub

Celbo racing/GM motor

202

Rune Knakkergaard

Aarhus Motor Klub

RICHTER-MOTORSERVICE

211

Mikkel Nyvang Frandsen

Næstved Motor Klub

NYVANG-MX.DK

280

Rasmus Ejby Henriksen

Fyens Motor Sport

Hauge MC/Team Henriksen

320

Emil Vinding

Silkeborg Motor Sport

 

329

Anders Kvist

Aalborg Motor Klub

Team Kvist motorsport

332

Daniel Harbo Olsson

Aalborg Motor Klub

Lindstrøm biler mx team

355

Gustav Schneider Jensen

Næstved Motor Klub

GG Teknik

383

William Ejlif Sørensen

Svebølle Motocross Klub

westside racing

400

Jeppe Holm Pedersen

Motorcykel Clubben Svendborg

JEPPE HOLM #400

410

Mads Handberg

Næstved Motor Klub

Mudboys Racing

442

Victor Fromberg Henriksen

Køge Sports Motorklub

Team midland oil

466

Benjamin Bruun Jelle

Randers Motor Sport

 

524

Christoffer Borre

Børkop Motor Sport

Team Bøsserøv

540

Marcus Andersen

Hedelands Motorklub

NR Service Racing Team

556

Alex Støttrup Nielsen

Aalborg Motor Klub

Støttrup MX shop

560

Jonas Håstrup

Næstved Motor Klub

Kaduuz Racing

561

Tobias Heidemann

Hedelands Motorklub

West Side Racing

569

Marcus Petersen

Næstved Motor Klub

west Side Racing

572

Rasmus Pedersen

Kolding Motocross Klub

MX SHOP/KTM SKANDINAVIA

581

Mads Vestergaard

Han Herred Motorklub

Westside Racing Team

666

Mike Kristensen

Silkeborg Motor Sport

Team Eastracing

716

Magnus Lukassen

Morsø Motocross Klub

 

737

Emil Jensen

Silkeborg Motor Sport

 

754

Emil Rømer Jensen

Hedelands Motorklub

Team Jensen

788

Zander Hering Albertsen

Vordingborg Motocross Klub

GG Teknik

817

Magnus Hastrup Jensen

Aalborg Motor Klub

BV Cross

923

Alex Seier Dumont Nielsen

Børkop Motor Sport

OC Racing

958

Magnus Skriver Sjølander

Herning Motocross

Team EasyMX


Tilbage til top