DMU Live Social Media

BMX

Stillinger

Nedenfor får du en oversigt over stillingerne i de forskellige BMX-klasser.

2016

 JT All in Racing

1. Afd

2. Afd.

3. Afd.

4. Afd.

Samlet

Midtjysk Cup

1. Afd.

2. Afd.

Kronjyllands Blik og VVS Cup

1. AFD.

2. AFD.

3. AFD.

4. AFD.

Samlet

Hedensted Open

Hedensted open

Sjællands Cup

Sjællands Cup 1.

Samlet resultat

NM 2015

DM 2015

DM

Teams

Klubhold

JM

Pre JM

SM-2015

SM-Hold-2015

Landpokal 2015

Du kan se alle online resultater for 2015 på bmxrace.dk - klik her.

Landspokalen 2015

LP1

LP2

LP3

LP4

LP5

LP6

LP7

LP8

LP9

LP10

Samlet Resultat

Hold

Midtjysk Cup

1. Afd. - Midtjysk Cup

2. Afd. - Midtjysk Cup

3. Afd. - Midtjysk Cup

4. Afd. - Midtjysk Cup

Samlet resultat

Sjælands Cup

1. Afd. - Sjællands Cup

2. Afd. - Sjællands Cup

3. Afd.- Sjællands Cup

4. Afd. - Sjællands Cup

5. Afd. - Sjællands Cup

6. Afd. - Sjællands Cup 

Samlet resultat 

Løvfaldscup

1. Afd. Løvfaldscup

2. Afd. Løvfaldscup

3. Afd. Løvfaldscup

4. Afd. Løvfaldscup

Samlet resultat

Himmerlands Cup

1. Afd. - Himmerlands Cup

2. Afd. - Himmerlands Cup

3. Afd. - Himmerlands Cup

4. Afd. - Himmerlands Cup

Samlet

Regionsmesterskab Nordjylland

Ikast Open

Ikast open

Østjysk Jubilæumsløb

Jubilæumsløb

2014

DM Elite-vindere (afholdt i Københavns BMX)

DM 2014 (Junior Men og Women samt Elite Men og Women)

Danmarks-, Sjællands- og Jyskmesterskab - Link til online-resultater

DM 2014

SM 2014

Pre-JM 2014

JM 2014

VM i Rotterdam - Challengekørere

VM 2014 Rotterdam

Nordisk Mesterskab

NM 2014

Pre NM 2014

DM 2014

DM 

DM Klubhold

DM Teamhold

Jydsk/Fynsk Mesterskab

JM

JM Hold

PRE. JM

Sjællandsmesterskab

SM

SM Hold

Landspokal 2014

LP1

LP2

LP3

LP4

LP5

LP6

LP7

LP8

LP9

LP10

LP11

Samlet resultater

Hold

Midtjysk Cup

1. afd. - Midtjysk Cup

2. afd. - Midtjysk Cup

3. afd. - Midtjysk Cup

4. afd. - Midtjysk Cup

5. afd. - Midtjysk Cup

Samlet resultat

Sjællands Cup

1. afd. - Sjællands Cup

2. afd. - Sjællands Cup

3. afd. - Sjællands Cup

4. afd. - Sjællands Cup

5. afd. - Sjællands Cup

6. afd. - Sjællands Cup

6. afd. - Sjællands Cup - OBS. Online-resultater

Samlet resultat

Himmerlands Cup

1. afd. - Himmerlands Cup
Samlet resultat

2. afd. - Himmerlands Cup
Samlet resultat

3. afd. - Himmerlands Cup
Samlet resultat

4.afd. - Himmerlands Cup
Samlet resultat

Løvfalds Cup
1. afd. - Løvfalds Cup

2. afd. - Løvfalds Cup

3. afd. - Løvfalds Cup

4. afd. - Løvfalds Cup

Samlet resultat

Regionsmesterskab Nordjylland

RM Mesterskab

RM Mesterskab samlet

Dragons jubilæumsløb

Resultat Dragons jubilæumsløb
Resultat tilmeldte klasser

Hedensted Open

Hedensted Open

 

 

2013

Nordiskmesterskab

DM Elite/Junior

DM

T.T

Junior

Mesterskab

Nordisk Mesterskab

Elite Men

Klub Hold

Landskonkurrence

 

Team Hold

 

 

Klubstafet

 

 

 

 

 

 

Landspokal

Sjællands mesterskab

Jysk / Fynsk Mesterskab

Samlet resultat

Hold

Hold

Hold-LP

Resultat

Resultat

LP1

 

 

LP2

 

 

LP3

 

 

LP4

 

 

LP5

 

 

LP6

 

 

LP7

 

 

LP8

 

 

 

 

 

 

 

 

Midtjydsk Cup

Sjællands Cup

HIM Cup

Samlet resultat

Samlet

Samlet resultat HIM Cup

1 Afd. Midtjydsk

1.afd.

1. AFD HIM CUP

2.afd.

2.afd.

2. AFD HIM CUP

3.afd.

3.afd.

3. AFD HIM CUP

4.afd.

4.afd.

4. AFD HIM CUP

5.afd.

5.afd.

 

 

 

 

 

 

 

Løvfaldscup

 

 

Samlet

 

 

1.afd.

 

 

2.afd.

 

 

3.afd.

 

 

4.afd.

 

 

 

 

 

 

 

 

Regions mesterskab Nordjylland

Kopietz mindeløb

Resultat Ikast Open 2013

Falcon Jubilæumsløb

 

 

 

 

2012

VM

EM

NM

Elite Men

Resultater EM junior og Elite

Tidskørsel.

Elite Women

Resultater EM fra 14 Aar

Mesterskab.

Junior men

Resultater EM Cruiser

 

Junior Women

 

 

17 Aar og over

 

 

15-16 og masters

 

 

Challenge under 15 Aar

 

 

Cruiser

 

 

 

 

 

 

 

 

DM-Elite

DM

Landspokal

Danmarksmesterskab-Elite

Mesterskab

Samlet stilling

 

Klub Hold

Hold

 

Team Hold

1.afd. – Sallingsund

 

 

2.afd. – Sallingsund

 

 

3.afd. - Taulov

 

 

4.afd. - Taulov

 

 

5.afd. - Ellum

 

 

6.afd. - Ellum

 

 

7.afd. - Sorø

 

 

8.afd. – Sorø

 

 

 

 

 

 

Jydsk/Fyns mesterskab

Sjællands mesterskab

Midtjysk cup

Hold JM

SM

Samlet resultar

JM

SM Hold

1.afd.

Pre JM

 

2.afd.

 

 

3.afd.

 

 

4.afd.

 

 

5.afd.

 

 

 

 

 

 

Himmerlands Cup

Sjællands Cup

Løvfaldscup

Samlet resultat

Samlet resultat

Samlet resultat

1.afd.

1. afd

1 afd.

2.afd.

2. afd

2 afd.

3.afd.

3. afd

3. afd.

4.afd.

4. afd

4. afd.

 

5. afd

 

 

 

 

 

 

 

Regions mesterskab Nordjylland

 

 

Resultat RM

 

 

RM Nordjylland

 

 

 

 

 

 

 

 

Ikast open cup

kopietz mindeløb

 

 

 

 

 

 

 

2010

EM

NM

DM

Junior / Elite

NM alle

DM Junior Elite 2010

Challenge 8 - 12 år

NM hold

DM

Challenge 13 år og over

NM land

DM Klubhold

 

 

DM Teamhold

 

 

 

 

 

 

JM/FM og SM

Landspokal

Midtjysk Cup

SM

1. afd.

1. afd.

SM-Hold

2. afd.

2. afd.

SM-No Pedal

3. afd.

3. afd.

JM

4. afd.

4. afd.

JM-Hold

5. afd.

5. afd.

 

6. afd.

Samlet stilling

 

7. afd.

 

 

8. afd.

 

 

Endelig stilling

 

 

Hold

 

 

 

 

 

 

 

Himerlands Cup

Sjællands cup

Løvfalds cup

1. afd.

1. afd.

Samlet stilling

2. afd.

2. afd.

 

3. afd.

3. afd.

 

4. afd.

4. afd.

 

Samlet Stilling

Samlet stilling

 

 

 

 

 

 

 

Tønder Bank Cup

Danske Bank Cup Varde

Kopietz mindeløb

Hedensted Cup

DM Revance

 

 

 

 

 

 

 

2009

EM

NM

DM

EM-Elite 2009

NM 2009

DM Elite 2009

EM-Challenge 2009

NM 2009 Hold

DM 2009

EM-2 Zwolle 2009

NM 2009 Nation

DM Hold 2009

EM-1 Zwolle 2009

 

 

 

 

 

 

 

 

JM/FM og SM

Landspokal

 

JM/FM 2009

Landspokal 09 - samlet

 

SM 2009

LP Hold 2009

 

 

LP 8 - 2009

 

 

LP 7 - 2009

 

 

LP 6 - 2009

 

 

LP 5 - 2009

 

 

LP 4 – 2009

 

 

LP 3 - 2009

 

 

LP 2 - 2009

 

 

LP 1 - 2009

 

 

 

 

 

 

 

Pre-Race 1. afd.

Pre-Race 2. afd.

Pre-Race samlet vindere

HimmerlandsCup 2009

SydjyskCup 2009

CPH-MalmøRace 2009

MidtjyskCup 2009

MorsøCup 2009

Løvfalds Cup 2009

Nordjysk MS 2009

 

 

 

 

 

 

 

 

2008

EM

NM

DM

EM 2008

NM 2008

DM Elite 2008

 

NM 2008 Hold

DM 2008

 

NM 2008 Nation

DM Klubhold 2008

 

 

DM Teamhold 2008

 

 

 

 

 

 

JM/FM og SM

Landspokal

 

SM 2008

Landspokal 2008

 

JM Hold 2008

LP Hold 2008

 

JM 2008

Resultat 6. afd. 2008

 

 

Resultat 5. afd. 2008

 

 

 

 

 

 

 

2008 MJ Cup Resultat

Kopietz 08

SjællandsCup 2008

TønderBankCup 2008

 

 

 

 

 

 

 

 

Hvis stillingerne du søger ikke er opdateret, så kan årsagen være, at DMU’s frivillige listefører ikke har modtaget det seneste resultat fra stævneafvikler (klubben). Kom igen om et par dage eller send eventuelt en mail til mgt@dmusport.dk

Banner

Banner

Tilbage til top